Üzümlü

Tatil herkes için yılın en önemli zamanlarından biridir. Bu kısıtlı vakitte olabildiğince özgür ve rahat olmak, dinlenebilmek veya bol bol eğlenmek hedeflenenlerden bazılarıdır. Bunun için elbette aylar öncesinden tatil planı yapılır. Son dönemlerde villa kiralama seçenekleri kullanılarak daha özgür bir tatil yapmak isteyen kişiler çoğalmıştır. Tamamen kendi planlarına uygun şekilde hareket edebilmek, bir otele bağlı kalmamak insanları villa kiralama seçeneklerine doğru yöneltmektedir. Yerli ve yabancı turistler arasında villalara yönelen pek çok kişi vardır.

Villa kiralama seçenekleri arasında yüzlerce, binlerce villa seçeneği bulunmaktadır. Üzümlü villa kiralama bölgesi olarak oldukça talep görmektedir. Burada da tatilciler kendi zevklerine uygun, kişi sayısı ile doğru orantılı ve rahat edebilecekleri bir villa bulabilirler. Villalar kişi sayısına göre daha büyük veya daha küçük boyutlarda olabilir. Büyüklükle orantılı bir şekilde oda sayısı da artıp azalmaktadır. Bu şekilde 10 kişi 15 kişi rahatlıkla Üzümlü villa kiralama seçeneklerinden birinde kalabilir. Hem tatilcilerin sevdikleri ile birlikte doya doya vakit geçirmesine hem de ekonomik olarak daha rahat bir tatil geçirmesine imkan sağlayan bu sistem sayesinde, her sene daha fazla kişi villa kiralama yoluna gitmektedir.

Kiralık Villa Seçenekleri

Villa seçeneklerinin oldukça çeşitli olduğundan ve her zevke hitap edebilecek bir villa bulunduğundan bahsetmiştik. Tatil beldesi ÜzümlüKalkan'da yer almaktadır. Likya yolu üzerinde bulunan bu köy, doğa güzellikleri içerisindedir. Bölgede çok sayıda üzüm bağı yetişmesinden dolayı bu isim koyulmuştur. Çevresinde bol bol üzüm bağları ve zeytin ağaçları bulunmaktadır. Tatil beldesi Üzümlü içerisinde villa kiralayarak tatil yapmak isteyen kişileri, orman manzaralı veya deniz manzaralı villa seçenekleri beklemektedir. Her ikisi de oldukça güzel, güne güzel başlamaya yardımcı olan enfes manzaralardır.

Villa kiralarken seçenekler arasında havuzlu villalar da bulunmaktadır. Tatilciler için villalar oldukça konforlu ve eksiksizdir. İçerisinde geniş ve rahat yataklar bulunmaktadır. Kiralık villalar Üzümlü bölgesinde oldukça talep görmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri de çevrede de yapılacak pek çok aktivite olmasındandır. Bölgede tatilciler dilerse dalış ve su sporu, yamaç paraşütü veya doğa yürüyüşü yapabilmektedir. Dolu dolu ve doğa içerisinde bir tatil için hem bölge hem de villalar oldukça elverişlidir. Dileyen tatilciler kiralık villalar üzümlü çevresinden ayrılmayarak havuzda vakit geçirip, tatillerini daha çok dinlenmek üzerine de kurabilirler. Bunlar tamamen tatil için gelmiş olan kişilerin zevkine ve tatilden beklentilerine bağlı olarak özelleştirebileceği konulardır. Tatil herkesin kendi ihtiyaçlarına göre düzenlediği bir süreçtir.