Doğada Gizli Kalmış Güzellik

Antalya'nın Kaş ve Muğla'nın Fethiye ilçelerinde yer alan Saklıkent Milli Parkı içinde yer alan Saklıkent kanyonu her yıl turizm meraklılarını ağırlar. Fethiye şehir merkezine sadece 40 km mesafede bulunan mekana Fethiye-Saklıkent arasında hizmet veren minibüslerle kolay bir ulaşım sağlanabilir.

Bir Doğa Harikası ve Turizm Cenneti

Saklıkent hakkındabugüne kadar söylenmiş sözler ve yazılmış yazılar bölgenin sahip olduğu doğal güzellikleri anlatmaya yetmez. Yaklaşık 16 adet mağarasıyla, kükürtlü kaplıca suyuyla ve denizden 1.000 metre yüksekliğiyle yaz sıcaklığından bunalanlara kucak açan alanda yürüyüş dışında yapılacak sayısız aktivite bulunur. Uluslararası alanda bilinen ve tercih edilen bir rafting merkezi olan Saklıkent'te profesyonel rehberler eşliğinde zorluk derecesi farklı parkurlarda adrenalin patlaması yaşanabilir.

Çamur banyosu Saklıkent tatil gezisi sırasında yapılması önerilen faaliyetler arasında sayılabilir. Kanyonun sahip olduğu müthiş manzarayı havadan izlemek isteyenler zipline veya bungee jumping ile heyecanlı anılar biriktirebilirler. Güneşin batışını izlemeye imkan veren saatler için önceden hazırlık yapılarak konum belirlemek yeterlidir.

Saklıkent'e Giderken Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler

Deniz ayakkabısı ve kıyafet yedekleri Saklıkent'e yolu düşenlerin yanında bulundurması gereken malzemeler arasında sayılabilir. Bölgede gezerken yorgunluğunu üzerinden atmak isteyenler taze çay demleyen kafelerde kendilerine yer bulabilirler. Yorgunluğa derman olan, bütün bir yılın stresini üzerinden atmak isteyenler için saklı bir cennet olan köşede, fotoğraf çekerek ve bolca selfie yaparak şelaleler arasında yeni keşifler yapılabilir.