El Değmemiş Koylara Yolculuk

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz bir yer olan Fethiye Ölüdeniz, huzur dolu havasıyla her yıl on binlerce turisti ağırlar. Cennetin bu dünyaya yansıması olarak tarif edilen Ölüdeniz tatil kenti uzun ve yorucu geçen bir yılın ardından kendini yenilemek ve enerji depolamak isteyenlerin uğrak yeridir.

Dünyanın En Güzel Plajlarından Birisi: Ölüdeniz

Çam ve iyot kokusunun buluştuğu Ölüdeniz plajı, 1978 yılında koruma altına alınmıştır. Yemyeşil ağaçlar arasında yüzerken çevredeki doğal alanlar ziyaret edilebilir. Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Babadağ, Hisarönü ve Patara Antik Kenti bölgede mutlaka görülmesi gereken adresler arasında sayılabilir. Hem ekonomik hem de konforlu bir tatil planlayın tercihi olan Ölüdeniz kiralık villalar ile, ihtiyaca yönelik konaklama alternatifleri değerlendirilebilir.

Fethiye'ye sadece 15 km mesafede kalan Ölüdeniz'e şehir merkezinden kalkan minibüslerle kolay, hızlı ve güvenli ulaşım sağlanabilir. Yamaç paraşütünden günübirlik tekne turlarına, su sporlarından doğa yürüyüşüne, gece hayatından yeme-içme tercihlerine kadar tatilini farklı ihtiyaçlara göre planlamak isteyenlere sayısız alternatif sunan bölge, stresini üzerinden atmak isteyenlere pek çok farklı seçenek sunar.

Durgun ve Berrak Suyun Hikayesi

Adını balıkçı bir baba ve oğlun efsane hikayesinden alan Ölüdeniz tatil yerleri durgun ve berrak sularıyla ünlüdür. Yamaç paraşütü dendiğinde akla gelen en önemli adresler arasında yer alan bölgede sarp yamaçlar ve ağaçlık alanlar birbiriyle uyumlu bir şekilde herkesin mutlaka gözüyle görmesi gereken güzelliklere ev sahipliği yapar.

Bütün bir gün deniz, kum ve güneş altında bir yandan yorgunluk atan bir yandan da enerji depolayan misafirler bölgede hizmet veren otantik kafelerde yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler. Yokuşlu ve inişli bir yolun ardından bölgeye varanlar, müthiş bir manzaranın ve göz alan mavinin huzurunda kıpırtısız Ölüdeniz'de yaz tatilinin tadını çıkarabilirler.