Kaputaş Plajı Nerededir?

Antalya'nın Kaş ilçesinde yer alan Kaputaş plajı Kalkan mevkinde konumlanmıştır. Antalya'nın cennet koylarından sadece biri olan Kaputaş, Kaş'a 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kalkan ile arasında 7 kilometre bulunan plaj, kanyon ağzı plajı olması bakımından oldukça popülerdir. Kendisiyle aynı adı taşıyan koyda bulunmaktadır.

Plaja gidebilmek için 187 basamaktan oluşan merdivenleri inmeniz gerekmektedir. Kolay ulaşılamadığı için insanlara cazibeli görünmektedir. Yer altından akan su deniz kıyısındaki kumların arasından süzülmektedir. Harika turkuaz bir renk almaktadır. Muhteşem görüntüsüyle insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Bu nedenle çok sayıda tatilci bu plajı tercih etmektedir. Plajın güzel manzarasını seyretmektedir.

Kaputaş Plajında Gezilecek Yerler

Kanyon ağzında bulunan plajda gezilecek yer, kocaman bir sahildir. Kaş belediyesi tarafından işletilen plaj, dünyaca tanınmış bir yerdir. Kaş'ta görülecek yerler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen Kaputaş tatil yeri çakıllı ve kumla karışık bir sahile sahiptir. Plaja gittiğinizde; sahili boylu boyunda gezebilirsiniz. Koyun harika manzarasını seyredebilirsiniz.

Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Geniş kademeli olan merdivenleri sayesinde plaja girip, çıkmak son derece kolaydır. 187 basamak asla gözünüzü korkutmamalıdır. Şahane manzara için gidilen yol kesinlikle boşuna değildir. Plaja gidip, turkuaz denizin güzelliğini doyasıya seyredebilirsiniz. Serin ve dalgalı denizinde yüzebilirsiniz. Plaja giriş ve duş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye satın almak isterseniz; ücret ödemelisiniz.

Kaputaş Plajında Ne Yenir?

Harika bir güzelliğe sahip olan Kaputaş manzarası insanın gözünü doyursa da, karnını doyurmamaktadır. Kaş belediyesi tarafından işletilen plajda yine belediye tarafından işletilen kafe ve restorant yer almaktadır.

Plajda yemek yiyebileceğiniz tek yer, belediye işletmesi kafedir. Buradan hamburger, gözleme veya tost alıp, yiyebilirsiniz. İçecekler arasından beğendiğinizi alıp, tüketebilirsiniz. Fiyatları gayet uygun olan kafeden yiyecek ve içecek satın alıp, karnınızı doyurabilirsiniz.